Rýchle poistenie auta

Interiér autaSú povinnosti, ktoré musíme robiť dennodenne, o iné sa stačí postarať raz ročne. Tento fakt sa aplikuje aj na auta, pri ktorom si len stačí zapamätať dátum konca poistnej zmluvy. Samozrejme, toto platí len v prípade, že vám poistnú zmluvu treba predĺžiť, prípadne zmeniť poisťovateľa. Ak si ju idete zaobstarať po prvýkrát, žiaden dátum vám nie je k dispozícii a zabezpečiť si ho musíte okamžite. Ináč vám hrozia vysoké pokuty, o ktorých sa zmienime aj nižšie v texte. Okrem toho sa dozviete aj to, ako kde získať výhodné a rýchle poistenie auta. A je jedno či ide o PZP alebo havarijné poistenie.

Najrýchlejšie a najlacnejšie poistenie auta online

Pokiaľ ste si na tento typ zabezpečenia spomenuli na poslednú chvíľku, nezúfajte. Hoc vám platnosť zelenej karty skončila dnes a vy ste si jej platnosť zabudli predĺžiť, ešte je tu jedna možnosť. Buď vám spoločnosť už skôr odoslala dočasnú zelenú kartu na krátke obdobie, ktorá sa zaktivuje po tom, čo zaplatíte poistné. Alebo si ihneď otvoríte portál na porovnanie rôznych poistení, kde si poistenie auta môžete vybaviť skutočne rýchle, približne do 15 minút. A to nie je všetko, zobrazí sa vám hneď niekoľko vašich možností, nielen jedna.

Aby ste vaše ponuky videli, je potrebné vypísať jeden online formulár, do ktorého zadáte technické parametre vozidla. Pravdepodobne sa budú požadovať aj niektoré informácie o jeho majiteľovi. Nepôjde však o nič osobné, len o okolnosti, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť výslednú cenu tohto produktu. Do pár sekúnd po jeho odoslaní budete mať na obrazovke rýchle a prehľadne k dispozícii okamžité poistenie na auto. Nájdete tam to najlacnejšie, najdrahšie, najlepšie, ale aj najvýhodnejšie na trhu. Prečo to nevyužiť, keď je to bezplatné a nezáväzné? Namiesto hodín zisťovania v kamenných pobočkách poisťovní, si vaše ponuky zistíte priamo z domu.

Priame požiadania z porovnania

Tesla model SAk si už svoje ponuka zákonného poistenia auta rýchle študujete, nemusíte sa s tým ponáhľať len preto, aby ste stihli otváraciu dobu spoločnosti. Priamo z porovnania totiž môžete o niektorú z ponúk aj požiadať a to jednoduchým klikom na ňu. Nezáleží na tom, o ktorej hodine ani v ktorý deň. Všetko vybavíte aj cez sviatky o polnoci. Po kliknutí na danú ponuku bude potrebné dopísať niektoré osobné údaje o majiteľovi vozidla. Následne mu na mail prídu dokumenty ako návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasná zelená karta.

Aby bolo poistenie auta riadne platné, je potrebné čím skôr zaplatiť poistné. Dočasná karta v maile platí len 30 dní, no napriek tomu si ju nezabudnite vytlačiť a nosiť vo vozidle, pokiaľ ho nemáte zabezpečené. Po zaevidovaní platby poistného vám poisťovňa zašle originál zelenú kartu.

Ako si vybrať správne poistenie auta?

Najprv sa to môže zdať ako zložitá otázka. Potom si však musíte určiť, čo vlastne od tohto zabezpečenia očakávate. Chcete produkt od mediálne známej poisťovne? Alebo chcete najlepšiu cenu? Najlacnejší produkt? Základné krytie alebo rozšírené? Tu by sme chceli zdôrazniť, že nie každé PZP online, ktoré vidíte na internete, je to najlepšie pre vás. Preto vám stručne predstavíme vaše ponuky. Začnime tými najjednoduchšími.

Každá poisťovňa a jej poistenie auta musí svojmu klientovi garantovať pokrytie škôd:

  • do výšky 5 miliónov eur na zdraví
  • a do 1 milióna eur na majetku.

Toto stanovuje zákon, takže pod tieto hranice nesmie ísť žiadna ponuka. Napr. Allianz, ČSOB či iné poisťovne si môžu dovoliť tieto limity aj navýšiť. Preto sa môžete stretnúť s ponukami o niekoľko miliónov vyššími. Pochopiteľne, poistné za vyššie sumy bude o niečo vyššie. Okrem vyšších súm ale neponúkajú nič špeciálne.

Výnimkou spomedzi všetkých poisťovacích spoločností na Slovensku sú poisťovne Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Generali. Ich základné poistenie auta obsahuje aj niektoré havarijné riziká. To znamená, že kryje aj škody, ktoré poistený spôsobí sebe, posádke alebo svojmu vozidlu. Klasický produkt chráni len tých a tie prostriedky, ktorým by poistené vozidlo spôsobilo škodu. V týchto troch teda máte rozšírené možnosti. V Generali si dokonca môžete zvoliť, o ktoré havarijné riziko v rámci zákonného poistenia auta máte záujem. Ceny za tieto produkty sú veľmi výhodné. Zaraďujú sa k jedným z najnižších na trhu, preto sa u klientov tešia vysokej obľube.

Aké vozidlá sa poisťujú?

MPVV celom článku hovoríme o rýchlom povinnom zmluvnom poistení auta. Na mysli ale nemáme len klasický osobný automobil, ale všetky iné dopravné prostriedky. Či už ide o tie nákladné, prepravné, prívesné, prípojné atď. V skratke všetky motorové a nemotorové, ktoré potrebujú technický preukaz a svojou činnosťou môžu spôsobiť poškodenie na zdraví alebo na majetku. Pokiaľ niektoré povinne poistiteľné vozidlo toto zabezpečenie nemá, jeho majiteľovi hrozia vysoké pokuty.

Nemalé pokutovanie

Ako sme už aj v úvode naznačili, neplatné poistenie auta je veľmi rýchle pokutované. Je všeobecne známe, že čert nikdy nespí a preto, je vtedy väčšia pravdepodobnosť, že vás nejaká ta policajná hliadka zastaví. Slovenská vás môže pokutovať až do 300 eur, no zahraničná aj v tisícoch. Okrem toho sú štáty, ktoré vám môžu zobrať celé vozidlo. U nás je aj niečo ako Obvodný úrad. Ten môže takéhoto vodiča pokutovať sumou 3 330 eur aj 3 roky po tom, čo reálne jazdil bez povinného zmluvného poistenia auta. V horšom prípade, keby ste bez tohto zabezpečenia spôsobili škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu, všetky škody platíte z vlastného vrecka. Preto vám odporúčame, aby ste si pred jazdou kontrolovali prítomnosť a platnosť zelenej karty v danom vozidle.

Veríme, že vaše rýchle možnosti poistenia auta (o ktorých sa môžete dozvedieť aj tu) využijete skôr, ako budete pokutovaný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *