PZP online

Oranžové auto s uzatvoreným pzp onlineBlíži sa koniec vašej poistnej zmluvy, no vy si chcete overiť, či na trhu nie sú pre vás aj výhodnejšie možnosti? Robíte veľmi správne. Veď rozdiely v cenách poistného môžu dosiahnuť až stovky eur. Ak nepatríte k tým, ktorí si takúto stratu môžu dovoliť, odporúčame vám si urobiť porovnanie PZP online. Ide o spôsob, ktorý vám na základe vami zadaných informácií vypočíta ceny poistného od rôznych poisťovní. Takže o žiadnu výhodnú ponuku neprídete. Okrem toho to funguje zadarmo a nezáväzne, čiže vaše straty sú nulové a rovnako sú minimalizované vaše časové náklady. Konkrétne fakty vám priblížime v rámci nášho príspevku. No stále platí, že ak hľadáte to najvýhodnejšie, najlepšie a najlacnejšie poistenie, nájdete ho jedine online. Takto si ochráňte svoje auto pred možnými rizikami na ceste.

Základné informácie o PZP

Ak ste skúsený vodič, pravdepodobne viete, čo so sebou toto PZP zabezpečenie prináša a čo všetko kryje. Začiatočníci v jazdnej oblasti by však v tomto ohľade mohli byť trochu zmätení. Priznajte sa aj vy, či ste vo vašich začiatkoch vedeli, na čo toto zabezpečenie slúži. Možno vtedy ani nebolo zákonom stanovené. Možno ho teraz rešpektujete len preto, že ho nariaďuje zákon, ale jeho pravý význam nepoznáte. Aby sme vás neodkazovali len na iné zdroje, aspoň v skratke vám ho predstavíme na ilustračnej situácii.

Pri cúvaní nešťastne oškriete susedné vozidlo. Namiesto toho, aby ste z miesta utiekli, pretože sa zľaknete, že vám bude vynadané a že to budete musieť preplatiť, urobte niečo iné. Taký by bol scenár, ak by ste povinné zmluvné poistenie nemali. Vďaka nemu však vaše pochybenia zaplatí poisťovňa a preberá na seba finančnú zodpovednosť za vami spôsobené škody. Dôležité v tejto situácii je sa s majiteľom poškodeného vozidla skontaktovať, prípadne udalosť odfotografovať a poškodenému nechať kontakt na vás, aby ste sa dodatočne dohodli ohľadom povinného zmluvného poistenia. Nie je nič sebeckejšie, ako nechať platiť iného za vaše chyby.

PZP ale nekryje len drobnejšie niekoľko desiatkové alebo stovkové udalosti, ale aj tie väčšie, vzniknuté napr. pri dopravnej nehode. Vieme, že poškodenia sa vtedy môžu vyšplhať aj na desaťtisíce, ba až státisíce eur, keďže škody môžu byť vyššieho rázu a týkať sa môžu aj osôb. Poisťovňa vás ani v tomto prípade nenechá v štichu, pokiaľ skutok nebol úmyselný. To, koľko musí kryť, určuje zákon. Každá poistná zmluva musí garantovať 5 miliónov eur v prípade škôd spôsobených na zdraví a 1 milión eur pri škodách na majetku. Jednotlivé poisťovne si tieto limity môžu zvýšiť, ale nie znížiť. Toto je teda základ, ktorý musí vedieť zabezpečiť každá poistná zmluva.

V čom sa jednotlivé ponuky PZP online líšia?

Ako možno viete, poisťovní, ktoré ponúkajú podľa ich slov to najvýhodnejšie, najlepšie a najlacnejšie PZP, je pomerne dosť. Ako ich však rozlíšiť? Ako zistiť, ktorá ponuka je výhodná a ktorá už nie? Najlepšie spravíte cez porovnanie PZP online. Zadáte doňho len niekoľko technických parametrov o poisťovanom vozidle, prípadne o jeho majiteľovi. Do niekoľkých sekúnd vám budú sprístupnené výsledky z rôznych poisťovacích spoločností.

Na trhu existuje mnoho poskytovateľov danej služby. Rozdiely v samotnej cene pri rovnakej poisťovni neexistujú, avšak nie každý ponúka všetky poisťovne. Ktorú službu teda využiť? Porovnanie PZP online cez Uzavripzp je užívateľský veľmi prívetivé a celý proces, vrátane platby, prebehne za pár minút. Narozdiel od iných poskytovateľov, máte práve tu možnosť platiť kartou. Čím si ušetrite nejaký ten čas navyše. Dočasná biela karta je samozrejmosťou.

Tento spôsob vám jednoznačne odhalí, ktoré možnosti sú lacné, ktoré výhodné a ktoré sa vôbec neoplatia. Hlavne ak prihliadnete na fakt, že každé kryje len tie škody, ktoré spôsobíte iným, nie sebe. Teda pardon, skoro každé. Výnimkou sú poisťovne:

  • Generali,
  • Kooperativa
  • a Komunálna poisťovňa.

Tie ponúkajú krytie rozšírené o posádky poisteného vozidla. Nekryjú len tých a tie prostriedky, ktoré by ste svojim počinom spôsobili. Či už ide o:

  • úraz vodiča,
  • posádky alebo poškodenie batožiny,

v týchto poisťovniach vám dodajú pocit bezpečia.

Generali si však môžete pri PZP online zvoliť, ktoré havarijné riziko chcete. Či ochrana pred živlom, výtlkom atď. Výsledkom je cena, ktorá je veľmi atraktívna. Je to preto, že už si zvlášť nemusíte obstarať havarijné zabezpečenie, ktoré je veľmi drahé. Ľudia sa preto uchyľujú k týmto spoločnostiam, ktorých ponuky PZP patria k jedným z najlacnejších na trhu.

Online porovnanie vám teda zobrazí, že nie je ponuka ako ponuka. Nemusia sa líšiť len v cene, ktorej rozdiel môže byť skutočne vysoký, pričom tá najlacnejšia ponuka ani nemusí obsahovať také krytie, ako tá najlacnejšia na trhu. Rozdiel je teda aj v poistnom krytí. Preto si vždy vyberte také PZP, ktoré vám skutočne pomôže. Viacej o rýchlom poistení auta sa dočítate v samostatnom článku.

O ponuku povinného zmluvného poistenia požiadate rýchlo

Biely ford mustangAk vám porovnanie online zobrazilo takú ponuku PZP, ktorá je pre vás neodolateľná, požiadate o ňu tak, že si na ňu kliknete. Dopíšete vašu domácu a mailovú adresu. Spätne vám bude na mail odoslaný návrh a podmienky zmluvy, dočasná biela karta a údaje na zaplatenie poistného. Pokiaľ už vaša súčasná poistná zmluva nie je v platnosti, dočasnú kartu si nezabudnite vytlačiť, aby ste sa nedostali do nepríjemnej situácie s policajnými hliadkami. Tá platí však len 30 dní, preto vám radíme poistné zaplatiť čím skôr. Po zaevidovaní platby vám poisťovňa na domácu adresu zašle originál bielu a zelenú kartu, ktoré sú vo vozidle tiež nutnosťou.

Doklady k PZP potrebné vo vozidle

Nielen doklad o technickej a emisnej kontrole sú pri zastavení policajnou hliadkou povinné. Policajti totiž kontrolujú aj to, či máte platné PZP a práve na to slúži biela a zelená karta. Pri ich neprítomnosti alebo neplatnosti si pekne zaplatíte. U nás je dôležité biela karta, ktorej neplatnosť vás môže vyjsť až na stovky eur. Ak je podnet podaný aj na Obvodný úrad, ten vám môže aj 3 roky po nelegálnej jazde udeliť pokutu vo výške 3 330 eur.

V zahraničí, teda hlavne v Európe je PZP tiež povinnosť. Na jeho preukázanie slúži zelená karta. Pred každou jazdou si preto skontrolujte jej prítomnosť a platnosť. Je to preto, lebo pokuty za našim územím sú oveľa vyššie, siahajú až do tisícoch eur. Okrem toho majú niektoré krajiny takú právomoc, že vám môžu zabaviť celé vozidlo. Ak sa v takejto situácii nechcete ocitnúť, radíme vám, aby ste si platnosť kontrolovali.

Na záver by sme ešte dodali, že spomenuté poistenie je povinné pre motorové aj nemotorové vozidlá, ktoré potrebujú technický preukaz. Ide o cestné, ale aj mimocestné stroje. Pracovné aj osobné prostriedky. Takže dbajte na to, aby ste si ho zabezpečili na každý prostriedok tohto typu, hoc ho používate aj sporadicky. Kľudne aj ako online PZP. Viac o tejto povinnosti sa dočítate aj priamo v zákone, no poistenie ako také rozoberá aj tento článok.

Viac: http://www.dobrenoviny.sk/c/103782/s-najlacnejsou-pzp-online-kalkulackou-usetrite

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *